SI5341B-D13761-GM
| Manufacturer Part Number | SI5341B-D13761-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 64QFN |
| Package | 64-QFN (9x9) |
| In Stock | 6384 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
| 260 |
|---|
| $6.473 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 6384 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5341B-D13761-GM in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Series | MultiSynth™ |
| Ratio - Input:Output | 4:10 |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock, Crystal, LVCMOS |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
SI5341B-D13896-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13447-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13773-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13767-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13722-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13736-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13736-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13767-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13722-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13447-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13761-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13453-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13453-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13896-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13911-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13545-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13773-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13545-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13937-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D13911-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc.
