SI5341C-A-GMR
| Manufacturer Part Number | SI5341C-A-GMR |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER PLL 64QFN |
| Package | 64-QFN (9x9) |
| In Stock | 4063 pcs |
| Data sheet | RCN-1503273 27/Mar/2015Si4347-40 Silicon ErrataSi5341/40 Ref Manual |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 4063 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5341C-A-GMR in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.47V |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 4:10 |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal |
| Frequency - Max | 712.5MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
SI5341C-A-GM

IC CLK BUFFER PLL 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14871-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-D12063-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D15012-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14899-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14886-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-D-GM

IC JITTER ATTENUATOR/MULTIPLEXERSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-D12063-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D15012-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-D-GMR

IC BASE/BLANK PROTOTYPE 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14995-GM

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-B-GM

IC CLK BUFFER PLL 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14899-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-B04850-GMR

IC CLOCK GENERATOR PLLSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-B-GMR

IC CLK BUFFER PLL 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-B04850-GM

IC CLOCK GENERATOR PLLSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14995-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-D09264-GMR

IC CLOCK GENERATOR PLL 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341B-D14886-GMR

IC CLOCK GENERATOR 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5341C-D09264-GM

IC CLOCK GENERATOR PLL 64QFNSkyworks Solutions Inc.
