SI5342B-B-GM
| Manufacturer Part Number | SI5342B-B-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER PLL 44QFN |
| Package | 44-QFN (7x7) |
| In Stock | 6349 pcs |
| Data sheet | PB-1506152 15/Jun/2015PB-1507101 10/Jul/2015Mult Dev EOL 1/Oct/2021Skyworks Acquisition 9/Jul/2021SI5345,44,42 DatasheetSi4347-40 Silicon ErrataSi5345, 44, 42 Ref Manual |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 6349 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5342B-B-GM in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.47V |
| Supplier Device Package | 44-QFN (7x7) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 5:2 |
| Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | SI5342 |
Recommended Products
-
SI5342A-D13970-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B04247-GM

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D14005-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-A-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D14005-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B03497-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B04542-GM

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D13820-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D14018-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B03367-GMR

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B03367-GM

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D14018-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-A-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B03497-GMR

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B02950-GMR

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B02950-GM

IC PRE PROGRAMMED SINGLE 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D13970-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342A-D13820-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342B-B04247-GMR

IC CLK MULTIPLIER ATTENUATORSkyworks Solutions Inc.
