SI5344A-B-GM
| Manufacturer Part Number | SI5344A-B-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER PLL 44QFN |
| Package | 44-QFN (7x7) |
| In Stock | 5785 pcs |
| Data sheet | PB-1506152 15/Jun/2015PB-1507101 10/Jul/2015Mult Dev EOL 1/Oct/2021Skyworks Acquisition 9/Jul/2021SI5345,44,42 DatasheetSi4347-40 Silicon ErrataSi5345, 44, 42 Ref Manual |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 5785 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5344A-B-GM in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.47V |
| Supplier Device Package | 44-QFN (7x7) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 5:4 |
| Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal |
| Frequency - Max | 712.5MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
SI5342H-D12850-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342H-D12849-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03037-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03291-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03290-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-A-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03248-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342H-D12850-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342H-D12961-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344-D-EVB

SI5344 EVALUATION BOARD FOR 1-PLSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03291-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03325-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342H-D12961-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B-GMR

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03290-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03248-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5342H-D12849-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-B03037-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344A-A-GM

IC CLK BUFFER PLL 44QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5344-EVB

EVAL BOARD SI5344 CLOCK GENSkyworks Solutions Inc.
