SI5350C-B07426-GM
| Manufacturer Part Number | SI5350C-B07426-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 20QFN |
| Package | 20-QFN (4x4) |
| In Stock | 25545 pcs |
| Data sheet | Si5350C-BSi5350C-B |
Reference Price (In US Dollars)
| 200 |
|---|
| $1.355 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 25545 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5350C-B07426-GM in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 2.25V ~ 2.75V, 3V ~ 3.6V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x4) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:8 |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Strip |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock, Crystal |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
Recommended Products
-
SI5350C-B07388-GTR

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07426-GMR

IC CLOCK GENERATOR 20QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07670-GTR

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07837-GM

IC CLK GEN PLL CUST 20-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07614-GTR

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07563-GMR

IC CLOCK GENERATOR 20QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07388-GT

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07325-GT

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07602-GT

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07317-GT

IC CLOCK GENERATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07317-GTR

IC CLOCK GENERATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07325-GTR

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07602-GTR

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07413-GTR

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07096-GT

IC CLOCK GENERATORSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07670-GT

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07413-GT

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07563-GM

IC CLOCK GENERATOR 20QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07614-GT

IC ANY FREQ ANY OUT REF C 10MSOPSkyworks Solutions Inc. -
SI5350C-B07096-GTR

IC CLOCK GENERATORSkyworks Solutions Inc.
