SI5388A-A00002-GM
| Manufacturer Part Number | SI5388A-A00002-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGA |
| Package | 64-LGA (9x9) |
| In Stock | 2145 pcs |
| Data sheet | Si5388/89 Data Short |
Reference Price (In US Dollars)
| 260 |
|---|
| $21.393 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 2145 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5388A-A00002-GM in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.8V, 3.3V |
| Type | Clock Synchronizer |
| Supplier Device Package | 64-LGA (9x9) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 5:8 |
| Package / Case | 64-TFLGA Exposed Pad |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock, Crystal, LVCMOS |
| Frequency - Max | 250MHz, 718.5MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
SI5386A-E14125-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5386A-E14167-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5388A-A00002-GMR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5386E-E-GMR

UNPROGRAMMED PROTOYPING DEVICELTEnergy Micro (Silicon Labs) -
SI5388A-A00001-GM

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5388B-A00002-GM

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5388B-A00002-GMR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5388C-A00002-GM

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5388B-A00001-GMR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5386E-E-EVB

EVALUATION BOARD KITSkyworks Solutions Inc. -
SI5388A-A10823-GMR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5386A-E13807-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5388C-A00001-GMR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5388C-A00001-GM

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5386A-E14167-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5388A-A00001-GMR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5386E-E-GM

UNPROGRAMMED PROTOYPING DEVICELTEnergy Micro (Silicon Labs) -
SI5388A-A10823-GM

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5386A-E14125-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5388B-A00001-GM

IC CLOCK SYNCHRONIZER 64LGASkyworks Solutions Inc.
