SI5397M-A12489-GMR
| Manufacturer Part Number | SI5397M-A12489-GMR |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA |
| Package | 64-LGA (9x9) |
| In Stock | 1887 pcs |
| Data sheet | Si5396, Si5397 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1000 |
|---|
| $21.913 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 1887 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI5397M-A12489-GMR in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Supplier Device Package | 64-LGA (9x9) |
| Series | DSPLL® |
| Ratio - Input:Output | 4:4 |
| Package / Case | 64-TFLGA Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
SI5403DC-T1-GE3

MOSFET P-CH 30V 6A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397L-A12344-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5401DC-T1-GE3

MOSFET P-CH 20V 5.2A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5402DC-T1-GE3

MOSFET N-CH 30V 4.9A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397L-A12582-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5401DC-T1-E3

MOSFET P-CH 20V 5.2A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5402BDC-T1-E3

MOSFET N-CH 30V 4.9A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397M-A-GM

QUAD PLL JITTER ATTENUATOR WITHSkyworks Solutions Inc. -
SI5402BDC-T1-GE3

MOSFET N-CH 30V 4.9A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397L-A12582-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5402DC-T1-E3

MOSFET N-CH 30V 4.9A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397M-A-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI5397M-A12489-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5397L-A14042-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5404BDC-T1-GE3

MOSFET N-CH 20V 5.4A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397L-A14042-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5406CDC-T1-GE3

MOSFET N-CH 12V 6A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397L-A12344-GM

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc. -
SI5404BDC-T1-E3

MOSFET N-CH 20V 5.4A 1206-8Vishay Siliconix -
SI5397L-A12203-GMR

IC CLOCK MULTIPLIER 64LGASkyworks Solutions Inc.
