PI6C20400LE
| Manufacturer Part Number | PI6C20400LE |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Detailed Description | IC CLOCK BUFF DIFF 28-TSSOP |
| Package | 28-TSSOP |
| In Stock | 5208 pcs |
| Data sheet | PI6C20400Revision 19/Mar/2020Cylindrical Battery HoldersLabeling Change 30/Sep/2016Labeling Change Revision 12/Apr/2017Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Diodes Incorporated series electronic components. We have 5208 pieces of Diodes Incorporated PI6C20400LE in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173', 4.40mm Width) |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Output | HCSL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | HCSL |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | PI6C20400 |
Recommended Products
-
PI6C20400SHEX

IC CLOCK BUFF 1:4 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SHE

IC CLOCK BUFF 1:4 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BIAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400HEX

IC CLOCK BUFF DIFF 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400LEX

IC CLOCK BUFF DIFF 28-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400BHEX

IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SLE

IC CLOCK BUFF 1:4 28-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SLEX

IC CLOCK BUFF 1:4 28-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400HE

IC CLOCK BUFF DIFF 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400BHE

IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400AHE

IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400AHEX

IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400ALE

IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400ALEX

IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400BLEX

IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BAEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BIAEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400BLE

IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOPDiodes Incorporated
