PI6C20800BIAEX
| Manufacturer Part Number | PI6C20800BIAEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Detailed Description | IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOP |
| Package | 48-TSSOP |
| In Stock | 77853 pcs |
| Data sheet | PI6C20800B2.73KHzLabeling Change 30/Sep/2016Labeling Change Revision 12/Apr/2017Cylindrical Battery HoldersCylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.821 | $0.736 | $0.695 | $0.592 | $0.556 | $0.486 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Diodes Incorporated series electronic components. We have 77853 pieces of Diodes Incorporated PI6C20800BIAEX in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240', 6.10mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | HCSL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | HCSL |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | PI6C20800 |
Recommended Products
-
PI6C20800SVEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SIVE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SAEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SHE

IC CLOCK BUFF 1:4 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800VE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400LEX

IC CLOCK BUFF DIFF 28-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SIVEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800VEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BIAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400HEX

IC CLOCK BUFF DIFF 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SIAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SIAEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SHEX

IC CLOCK BUFF 1:4 28-SSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SLEX

IC CLOCK BUFF 1:4 28-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BAEX

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400SLE

IC CLOCK BUFF 1:4 28-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800BAE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20800SVE

IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C20400LE

IC CLOCK BUFF DIFF 28-TSSOPDiodes Incorporated
