NAFE71388B40BSMP
| Manufacturer Part Number | NAFE71388B40BSMP |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Detailed Description | IC 8-IN HIGH-SPEED 25V AFE |
| Package | 64-HVQFN (9x9) |
| In Stock | 5394 pcs |
| Data sheet | NAFE71388B40BS/NAFE11388B40BS 26/Mar/2023NAFE71388 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.336 | $8.609 | $8.223 | $7.352 | $7.013 | $6.91 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all NXP USA Inc. series electronic components. We have 5394 pieces of NXP USA Inc. NAFE71388B40BSMP in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 2.97V ~ 3.63V |
| Voltage - Supply, Analog | 2.97V ~ 3.63V |
| Supplier Device Package | 64-HVQFN (9x9) |
| Series | - |
| Power (Watts) | 135 mW |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 24 |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
Recommended Products
-
AD73311LARS-REEL

IC ANALOG FRONT END 20-SSOP T/RAnalog Devices Inc. -
LMP91300NHZJ

IC AFE 1 CHAN 16BIT 24WQFNN/A -
AFE1230E/1K

IC AFE 1 CHAN 16BIT 28SSOPN/A -
LM98516CCMT

IC AFE 2 CHAN 10BIT 56TSSOPN/A -
AD9848KSTRL

10-BIT CCD SIGNAL PROCESSORAnalog Devices Inc. -
AD4110-1BCPZ-RL

SINGLE CHN PLC SIGMA DELTA ADC+AAnalog Devices Inc. -
WM8214SCDS/RV

IC AFE 3 CHAN 16BIT 28SSOPCirrus Logic Inc. -
NAFE11388B40BSMP

IC 8-IN LOW-POWER 25V AFENXP USA Inc. -
XRD9827ACDTR-F

IC AFE 3 CHAN 12BIT 20SOICMaxLinear, Inc. -
NAFE11388B40BSE

IC 8-IN LOW-POWER 25V AFENXP USA Inc. -
WM8253SCDS/V

IC AFE 1 CHAN 16BIT 20SSOPCirrus Logic Inc. -
WM8235GEFL/RV

IC AFE 9 CHAN 16BIT 56QFNCirrus Logic Inc. -
AD73311LAR-REEL

IC ANALOG FRONT END 20-SOIC T/RAnalog Devices Inc. -
NAFE71388B40BSK

IC 8-IN HIGH-SPEED 25V AFENXP USA Inc. -
NAFE11388-EVB

LOW PWR PLC I/O GEN1 REF DESIGNNXP USA Inc. -
MAX19700ETM+

IC ANLG FRONT END 7.5MSPS 48TQFNAnalog Devices Inc./Maxim Integrated -
TLV990-13PFBG4

IC CCD SIG-PROCDIGITIZR 48-TQFPN/A -
NAFE11388B40BSK

IC 8-IN LOW-POWER 25V AFENXP USA Inc. -
NAFE71388B40BSE

IC 8-IN HIGH-SPEED 25V AFENXP USA Inc. -
NAF-0711

EZ NAF0711 DETECTABLE TAPE 6X100ABB Power Electronics Inc.