AFE1230E/1K
| Manufacturer Part Number | AFE1230E/1K |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC AFE 1 CHAN 16BIT 28SSOP |
| Package | 28-SSOP |
| In Stock | 6361 pcs |
| Data sheet | 2.73KHz |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 6361 pieces of N/A AFE1230E/1K in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 3.15V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Power (Watts) | 750 mW |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209', 5.30mm Width) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AFE1230 |
Recommended Products
-
AFE1224E-2/1K

DIGITAL SLIC, 1-FUNC, PDSO28N/A -
AFE1302Y/250

IC AFE 1 CHAN 16BIT 48TQFPN/A -
AFE150A43A

ACTIVE FRONT END 15KW 460 A 1Delta Electronics/Industrial Automation -
AFE1230E

IC AFE 1 CHAN 16BIT 28SSOPN/A -
AFE1224E

DIGITAL SLIC, 1-FUNCBurr Brown -
AFE1224E-2

HDSL ANALOG FRONT ENDBurr Brown -
AFE1302Y-1/250

G-LITE ADSL ANALOG FRONT ENDN/A -
AFE150A23A

ACTIVE FRONT END 15KW 230 A 1Delta Electronics/Industrial Automation -
AFE1256TDS

IC AFE 256 CHAN 16BIT 314COFN/A -
AFE1230E/1KG4

IC AFE 1 CHAN 16BIT 28SSOPN/A -
AFE1256GBTD

IC AFE 256 CHAN 16BIT DIEN/A -
AFE1224E

IC AFE 1 CHAN 14BIT 28SSOPN/A -
AFE1302Y/250G4

IC AFE 1 CHAN 16BIT 48TQFPN/A -
AFE1256TDQ

PROTOTYPEN/A -
AFE1224E/1K

IC AFE 1 CHAN 14BIT 28SSOPN/A -
AFE1224E-1

IC HDSL ANALOG FRONT END 28SSOPN/A -
AFE1302Y/2K

DIGITAL SLIC, 1-FUNC, PQFP48N/A -
AFE1224E-2

HDSL ANALOG FRONT ENDN/A -
AFE1224-2

DIGITAL SLIC, 1 FUNC, CMOSN/A -
AFE1230E-1

IC ANALOG FRNT END HDSL 28-SSOPN/A