AFE1124EG4
| Manufacturer Part Number | AFE1124EG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC AFE 1 CHAN 14BIT 28SSOP |
| Package | 28-SSOP |
| In Stock | 4440 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 4440 pieces of N/A AFE1124EG4 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 3.15V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Power (Watts) | 250 mW |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209', 5.30mm Width) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Tube |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 14 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AFE1124 |
Recommended Products
-
AFE1124E-1

IC HDSL ANALOG FRONT END 28SSOPN/A -
AFE1105E/1K

DIGITAL SLIC, 1-FUNC, CMOSBurr Brown -
AFE1105EG4

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A -
AFE1205E/1K

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A -
AFE1205E-1

IC HDSL ANALOG FRONT END 48SSOPN/A -
AFE1115E

IC AFE 1 CHAN 14BIT 56SSOPN/A -
AFE1115E-1

IC ANALOG FRONT END 56-SSOPN/A -
AFE1124E

IC AFE 1 CHAN 14BIT 28SSOPN/A -
AFE1144E

DIGITAL SLIC, 1-FUNCBurr Brown -
AFE1124E

DIGITAL SLIC, 1-FUNCBurr Brown -
AFE1224E

DIGITAL SLIC, 1-FUNCBurr Brown -
AFE1115E-1/1K

DIGITAL SLIC, 1-FUNC, PDSO56N/A -
AFE1203E/1K

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A -
AFE1137E

ANALOG FRONT ENDBurr Brown -
AFE1205E

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A -
AFE1205E

DIGITAL SLIC, 1-FUNC, CMOSBurr Brown -
AFE1115E/1K

IC AFE 1 CHAN 14BIT 56SSOPN/A -
AFE1144E

IC HDSL/MDSL ANALOG 28-SSOPN/A -
AFE1224-2

DIGITAL SLIC, 1 FUNC, CMOSN/A -
AFE1124E/1K

IC AFE 1 CHAN 14BIT 28SSOPN/A