AFE2124EG4
| Manufacturer Part Number | AFE2124EG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOP |
| Package | 48-SSOP |
| In Stock | 5125 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 5125 pieces of N/A AFE2124EG4 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 3.15V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Series | - |
| Power (Watts) | 250 mW |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Tube |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 14 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AFE2124 |
Recommended Products
-
AFE1302Y-1/250

G-LITE ADSL ANALOG FRONT ENDN/A -
AFE220PS48

AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 220WXP Power -
AFE220PS24

AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 220WXP Power -
AFE220A23A

ACTIVE FRONT END 22KW 230 A 1Delta Electronics/Industrial Automation -
AFE1302Y/2K

DIGITAL SLIC, 1-FUNC, PQFP48N/A -
AFE1302Y/250

IC AFE 1 CHAN 16BIT 48TQFPN/A -
AFE2126E

DIGITAL SLIC, 1-FUNCBurr Brown -
AFE220PS12

AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 180WXP Power -
AFE2256GRTDU

PROTOTYPEN/A -
AFE150A23A

ACTIVE FRONT END 15KW 230 A 1Delta Electronics/Industrial Automation -
AFE220A43A

ACTIVE FRONT END 22KW 460 A 1Delta Electronics/Industrial Automation -
AFE1302Y/250G4

IC AFE 1 CHAN 16BIT 48TQFPN/A -
AFE2124E/1K

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A -
AFE150A43A

ACTIVE FRONT END 15KW 460 A 1Delta Electronics/Industrial Automation -
AFE220PS19

AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 220WXP Power -
AFE1256TDS

IC AFE 256 CHAN 16BIT 314COFN/A -
AFE2256GRTDR

PROTOTYPEN/A -
AFE2256GRTBG

PROTOTYPEN/A -
AFE2124E/1KG4

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A -
AFE2124E

IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOPN/A