PI6C2402WEX
| Manufacturer Part Number | PI6C2402WEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Detailed Description | IC PLL CLOCK DRIVER 8SOIC |
| Package | 8-SOIC |
| In Stock | 6356 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery HoldersCylindrical Battery HoldersCylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Diodes Incorporated series electronic components. We have 6356 pieces of Diodes Incorporated PI6C2402WEX in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Type | PLL Clock Driver |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | TTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | TTL |
| Frequency - Max | 134MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | PI6C2402 |
Recommended Products
-
PI6C2405A-1HWEX

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C22409WEX

IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLIE

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1LE

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLEX

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2401WE

IC PLL CLOCK DRIVER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C22409WIE

IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HWIEX

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C22409WIEX

IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HWE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2404A-1WE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLE

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C22409LIE

IC ZERO DELAY CLK BUFF 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HWIE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLIEX

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C22409P-1HLE

9 OUTPUT ZDBDiodes Incorporated -
PI6C2402WE

IC PLL CLOCK DRIVER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C22409WE

IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOICDiodes Incorporated -
PI6C22409LIEX

IC ZERO DELAY CLK BUFF 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C22409P-1HLEX

9 OUTPUT ZDBDiodes Incorporated
