PI6C2405A-1HWIEX
| Manufacturer Part Number | PI6C2405A-1HWIEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Detailed Description | IC ZD BUFFER 8SOIC |
| Package | 8-SOIC |
| In Stock | 148596 pcs |
| Data sheet | Mult Dev 02/Jul/2020Labeling Change 30/Sep/2016Labeling Change Revision 12/Apr/2017PI6C2405ADiodes Environmental Compliance Cert |
Reference Price (In US Dollars)
| 2500 | 5000 | 12500 |
|---|---|---|
| $0.266 | $0.253 | $0.246 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Diodes Incorporated series electronic components. We have 148596 pieces of Diodes Incorporated PI6C2405A-1HWIEX in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Type | Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | TTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | TTL |
| Frequency - Max | 133MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | PI6C2405 |
Recommended Products
-
PI6C2405A-1HWIE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2404A-1WE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLE

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2408-1HLE

IC ZD BUFFER 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2402WEX

IC PLL CLOCK DRIVER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLIE

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2408-1HWE

IC ZD BUFFER 16SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1WIE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2408-1WE

IC ZD BUFFER 16SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1WE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2408-1LIE

IC ZD BUFFER 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2402WE

IC PLL CLOCK DRIVER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1WEX

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HWE

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLIEX

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HWEX

IC ZD BUFFER 8SOICDiodes Incorporated -
PI6C2408-1LE

IC ZD BUFFER 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1HLEX

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1LE

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C2405A-1LEX

IC ZD BUFFER 8TSSOPDiodes Incorporated
