CDCV304PWG4
| Manufacturer Part Number | CDCV304PWG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOP |
| Package | 8-TSSOP |
| In Stock | 5381 pcs |
| Data sheet | Rev. A 27/Jan/2016C10 devices 30/Nov/2016Design 22/Feb/2022CDCV304 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 5381 pieces of N/A CDCV304PWG4 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package | Tube |
| Output | LVTTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVTTL |
| Frequency - Max | 200 MHz |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CDCV304 |
Recommended Products
-
CDCV304PWR

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCU877ZQLT

IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGAN/A -
CDCV850DGGRG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV850IDGGG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV304TPWREP

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCUA877ZQLT

IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGAN/A -
CDCV304PW

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV850IDGGR

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCUN1208LPRHBR

IC CLK BUFFER 2:8 400MHZ 32VQFNN/A -
CDCUA877NMKR

1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVEN/A -
CDCU877ZQLR

IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGAN/A -
CDCUA877NMKT

IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGAN/A -
CDCUA877ZQLR

IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGAN/A -
CDCV304PWRG4

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV850DGG

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV850DGGG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCUN1208LPRHBT

IC CLK BUFFER 2:8 400MHZ 32VQFNN/A -
CDCUN1208LPEVM

EVAL MODULE FOR CDCUN1208LPN/A -
CDCV850IDGG

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV850DGGR

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A