CDCV850DGGR
| Manufacturer Part Number | CDCV850DGGR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOP |
| Package | 48-TSSOP |
| In Stock | 6727 pcs |
| Data sheet | TSSOP Carrier Tape Chg 1/Sep/2016Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 6727 pieces of N/A CDCV850DGGR in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 2.7V |
| Type | PLL Clock Driver |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:11 |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240', 6.10mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | SSTL-2 |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVTTL, SSTL-2 |
| Frequency - Max | 140MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | CDCV850 |
Recommended Products
-
CDCUN1208LPRHBT

IC CLK BUFFER 2:8 400MHZ 32VQFNN/A -
CDCV850IDGGRG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV855IPWG4

IC PLL CLOCK DRIVER 28TSSOPN/A -
CDCV850DGG

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV855IPWR

IC PLL CLOCK DRIVER 28TSSOPN/A -
CDCV304PWG4

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV850IDGGG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV850DGGG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCUN1208LPRHBR

IC CLK BUFFER 2:8 400MHZ 32VQFNN/A -
CDCUN1208LPEVM

EVAL MODULE FOR CDCUN1208LPN/A -
CDCV855IPWRG4

IC PLL CLOCK DRIVER 28TSSOPN/A -
CDCV304PWRG4

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV855IPW

IC PLL CLOCK DRIVER 28TSSOPN/A -
CDCV304TPWREP

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV304PWR

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV850IDGG

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV304PW

IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8TSSOPN/A -
CDCV855PW

IC PLL CLOCK DRIVER 28TSSOPN/A -
CDCV850IDGGR

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A -
CDCV850DGGRG4

IC PLL CLOCK DRIVER 48TSSOPN/A